Skip to main content

Czy trening EMS jest bezpieczny?

Tak. Trening EMS wywodzi się z fizjoterapii. Elektrostymulacja mięśni od lat stosowana jest w fizjoterapii w placówkach opieki zdrowotnej. Początkowo stosowany był do treningów sportowców wyczynowych, a teraz dostępny jest również dla osób początkujących. EMS to trening dopasowany indywidualnie dla każdego!

Jak szybko zobaczę efekty?

Elektrostymulacja 9 grup mięśniowych jednocześnie, potęguje efekty treningowe i skraca czas do uzyskania wymarzonej sylwetki. Regularne treningi EMS przyspieszą przemianę materii, następuje redukcja tkanki tłuszczowej, a dzięki poprawie krążenia skóra będzie bardziej jędrna i napięta.

Czy EMS pomoże mi szybciej wrócić do formy po ciąży?

Tak. Trening EMS jest najbardziej efektywną metodą by wrócić szybko do formy. Specjalnie dobrane zestawy ćwiczeń doskonale wzmocnią mięśnie brzucha oraz mięśnie dna macicy. Ćwiczenia zredukują bóle pleców, poprawią samopoczucie i zneutralizują stres.
Treningi można zacząć po 6 tygodniu porodu i zalecana jest wcześniejsza konsultacja z ginekologiem.

Czy trenować mogą osoby otyłe?

Tak. Trening EMS nie obciąża stawów, więc osoby z nadwagą bez obaw mogą korzystać z tej formy treningowej. Regularne treningi wraz z odpowiednio dobraną dietą pozwolą uzyskać zamierzony cel. Ćwiczenia z EMS do doskonała alternatywa dla tradycyjnych treningów siłowych i zajęć fitness.

Czy EMS pomaga w redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu?

Tak. Podczas treningu EMS dochodzi do zwiększenia ukrwienia tkanki mięśniowej i łącznej. Dzięki odpowiedniemu programowi treningowemu można skupić się na problematycznych strefach ciała np. (brzuch/biodra/uda). Zostaje przyśpieszona przemiana materii i przepływ limfy w organizmie. Skóra wyraźnie jest bardziej napięta i wygładzona.

Czy są przeciwwskazania do treningu EMS?

Tak. Jeżeli cierpisz na jedną z niżej wymienionych schorzeń, to niestety na razie Twój trening metodą EMS nie jest możliwy. Także w razie jakichkolwiek wątpliwości wskazane jest skonsultowanie się ze swoim lekarzem.

Główne przeciwwskazania: rozrusznik serca, ciężkie zaburzenia krążenia, choroba nowotworowa, epilepsja, miażdżyca, cukrzyca, ciężkie choroby neurologiczne, przepuklina, hemofilia, ostre zakażenia wirusowe i bakteryjne, gorączka, ciąża.

Czy EMS wskazany jest po kontuzjach?

Oczywiście. Przede wszystkim EMS nie obciąża stawów, dzięki czemu można szybciej wrócić do formy. Dodatkowo trening EMS wzmocni mięśnie głębokie (posturalne) odpowiedzialne za stabilizację sylwetki. Złagodzi bóle pleców, poprawiając skutecznie komfort życia codziennego.